Turniej o Puchar im. Gen. Dyw.K. Gilarskiego w podnoszeniu ciężarów otworzył dowódca garnizonu Warszawa gen. bryg. Wiesław Grudziński oraz Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki.

Rywalizacji kibicowało spore grono miłośników podnoszenia ciężarów, kadra i żołnierze DGW i jednostek podległych oraz znakomitości świata sportu i kultury, z Marcinem Dołegą i Wojciechem Gąsowskim na czele.

Popisy ciężarowców podziwiał również dyrektor generalny MON Piotr Lis oraz były minister zdrowia Marek Balicki.  

Impreza organizowana jest przez Dowództwo Garnizonu Warszawa i Polski Związek Podnoszenia Ciężarów dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej dowódcy Garnizonu Warszawa gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego.

– Triumf w tym turnieju jest dla mnie bardzo ważny. Zawsze dźwigam dla kibiców. Jeżeli im się podoba to co robię, to mi tym bardziej. Dzisiaj dałem z siebie wszystko, a nawet jeszcze więcej.

W rywalizacji pań triumfowała Małgorzata Wiejak z bydgoskiego Zawiszy.

Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom nagrody wręczali: Maria Gilarska, żona patrona turnieju, dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Wiesław Grudziński i prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki. Zamykając udaną imprezę prezes PZPC zapewnił, że turniej organizowany wspólnie z Dowództwem Garnizonu Warszawa wszedł na stałe do kalendarza zawodów.

Zdjęcia: JAN ROZMARYNOWSKI

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: kgilarska@gmail.com
projekt i realizacja