W dniach 3 - 5 czerwca w Szwadronie Kawalerii WP przy ul. Kozielskiej odbyły się Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody.

Zawodnicy w poszczególnych dniach rywalizowali o memoriał: w piątek płk. Antoniego ŁUCZYŃSKIEGO w sobotę mjr. Wiktora OLĘDZKIEGO i w niedzielę gen. dyw. Kazimierza GILARSKIEGO.

Przed niedzielnymi zawodami została odprawiona polowa msza święta w intencji patronów zawodów, wszystkich uczestników memoriału, żołnierzy Szwadronu Kawalerii WP oraz całego środowiska jeździeckiego.
 
Po mszy, na Cmentarzu Powązkowskim, na grobach gen. dyw. Kazimierza GILARSKIEGO oraz płk. Antoniego ŁUCZYŃSKIEGO złożone zostały wiązanki kwiatów.

Zawody uwieńczył pokaz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu Szwadronu Kawalerii WP, po którym odbyła się ceremonia użyczenia koni przez „Stowarzyszenie Klub Jeździecki Legia – Kozielska” ułanom szwadronu oraz ostatni i najważniejszy konkurs zawodów Memoriał gen. dyw. Kazimierza GILARSKIEGO w którym główne trofeum szabla oficerska  trafiła do rąk zwyciężcy konkursu Bogusza DĄBROWSKIEGO z Klubu Jeździeckiego Alexander Elizówka.
 
źródło: Archiwum Batalionu Reprezentacyjnego RP
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: kgilarska@gmail.com
projekt i realizacja